Haigekassa Dr.Schults hambaravi on Haigekassa lepingupartner.
Meie juures saad kasutada ka täiskasvanute hambaravihüvitist ja pensionäride proteesihüvitist.

AvalehtKontaktArstidTeenusedBroneeri Hammaste valgendamine zoom-meetodil Uus! Lumineerid
ETFIRU
J. Sütiste tee 30A, Tallinn
Leia esimene vaba aeg:

Leia vaba aeg!
Kalender:
Meil saad maksta kaardiga!

Hammaste valgendamine zoom-meetodilHammaste valgendamine zoom-meetodil on protseduur, millega on võimalik hammaste tooni muuta heledamaks.


Põhjuseid, miks hambad tumenevad, on mitmeid:

·     Suitsetamine

·     Parkaineid sisaldavad joogid ja toidud (must kohv ja tee, punane vein, mustsõstrad jne.)

·     Vanemaks saades muutuvad hambad tumedamaks, sest hambavaaba kiht kulub ja allolev tumedam hambaluu tuleb rohkem nähtavale. Lisaks muutub hammas vähem läbipaistvaks ja vähem valgust peegeldavaks.

·     Üksiku hamba tumenemist põhjustanud trauma või juureravi.

·      Varajases nooruses tarvitatud antibiootikum – tetratsükliin või liiga suur fluoriidi sisaldus joogivees võivad põhjustada nii tugeva hambavärvi muutuse, et see valgendusele ei allu.


NB! Kuna värvimuutuse põhjused on erinevad, siis ei saa ette öelda kui palju ja kui kiiresti hambad valgemaks lähevad, indiviiditi on see väga erinev. 
Kõige paremini alluvad valgendamisele kollaka tooniga hambad, veidi halvemini pruunika tooniga ning kõige probleemsemad on hallika tooniga hambad, mis ei pruugigi valgeks minna. Samuti sõltub tulemuse kestvus patsiendi edasisest eluviisist ja soovist hambaid valgena hoida.

Valgendada saab vaid oma hambaid! Täidised ja kroonid (ning muud proteesid) valgendamisega oma värvust ei muuda. Hammaste valgendamiseks on kõige ohutum pöörduda hambaravikabinetti konsultatsioonile. Enne valgendamist hinnatakse hammaste olukorda – ravitud peavad olema kõik hambaaugud ning eemaldatud hambakivi, et hambapinnad oleksid puhtad ja geel saaks mõjuda kõikidele hambapindadele.

Hambaravikabinetis läbiviidava valgendusprotseduuri korral puhastatakse esmalt hambad. Igemed kaetakse spetsiaalse igemekaitsegeeliga, et valgendusgeel ei valguks hambapinnalt igemele. Seejärel kantakse hammastele valgendusgeel, mis aktiveeritakse spetsiaalse ZOOM-lambi (või laseri) valgusega. Lambivalgus suunatakse suhu ja lastakse 15 minutit toimida. Seejärel puhastatakse geel hammastelt maha ja pannakse uus kiht geeli ning lastakse jälle veerand tundi toimida. Kokku tehakse 3-4 15-minutilist tsüklit. Protseduuri lõpus geel ja igemekaitse eemaldatakse ning hambad loputatakse.Lõplik tulemus on näha paari päeva möödudes.

Hambaravi kabinetis valgendamise peamiseks eeliseks on mugavus – ei pea kandma kapesid ning kiirus – protseduur kestab ligikaudu 1,5 tundi.

Hammaste valgendust ei soovitata teha rasedatele, rinnaga toitvatele emadele, alla 18 aastastele patsientidele, suurte täidistega hammaste puhul, allergia või ülitundlikkuse puhul mõne valgendusgeelides kasutatava komponendi suhtes. Samuti ei sobi ZOOM-lambi (ja ka laseri) abil valgendamine juhul, kui esineb tundlikkust valgusreaktsioonide suhtes, fotokemoteraapiat saavatele isikutele ega melanoomi patsientidele. Patsientidel, kellel esineb hingamisraskusi või tugev neelamisrefleks, on raske läbida kogu protseduuri, kuna suu peab olema lahti korraga veerand tundi ja nii kolm või neli korda järjest. Samuti pole see protseduur soovitatav raskemate krooniliste haiguste korral.


Zoom valgenduse hind:

1 lõualuu 99.- EUR

Terve suu 169.- EUR

Broneerida saab telefonil: 6585677 või meili teel: info@hammas.ee

Broneerimissüsteem: Hotmedia.ee