Haigekassa Dr.Schults hambaravi on Haigekassa lepingupartner.
Meie juures saad kasutada ka täiskasvanute hambaravihüvitist ja pensionäride proteesihüvitist.

AvalehtKontaktArstidTeenusedBroneeri Hammaste valgendamine zoom-meetodil Uus! Lumineerid
ETFIRU
J. Sütiste tee 30A, Tallinn
Leia esimene vaba aeg:

Leia vaba aeg!
Kalender:
Meil saad maksta kaardiga!

Tarkusehammaste eemaldamine narkoosisPaljudel patsientidel seondub hambaraviga hirm ja sellega kaasnevad reaktsioonid. On ravijuhte, kus protseduurid võivad olla ülimalt ebamugavad. Sellistel juhtudel võib olla parimaks lahenduseks hambaravi üldnarkoosis. See on hea võimalus säästa ennast stressist ja hirmust, mis  protseduuridega kaasneks. Hambaravi narkoosis annab võimaluse, et patsiendi valukartuses tehtud tahtmatud liigutused või muud hirmust tulenevad reaktsioonid võiksid raviprotseduuri käigus probleeme tekitada.

Seoses sellega soovib osa patsiente kasutada üldnarkoosi juhul, kui on tarvis eemaldada kõik tarkusehambad korraga. Ükshaaval eemaldamine tähendaks nelja visiiti ja igakordset taastumist, sest iga hamba eemaldamisele järgneb uus paranemisprotsess. Mure, et korraga kõigi tarkusehammaste eemaldamine on organismile veel suurem stress, on loomulik, aga erinevad uuringud on tõestanud, et tegelikult on taastumine kiirem, kui hambad eemaldatakse ühel visiidil. Lisaks ei tunne patsient protseduuri ajal ebamugavust ega valu.

Kellele sobib hambaravi narkoosis?

Narkoosi vajalikkus ja sobivus patsiendile selgitatakse välja arstiga kohtumisel. Pidades silmas iga patsiendi soove ja protseduuri vajalikkust ning veendudes ,et hambaravi narkoosis on patsiendile kõige sobilikum, saab broneerida protseduuri aja.
NB! Patsiendil ei tohi üldnarkoosile tulles olla külmetushaigusi, sh palavikku, köha või nohu, tuleb arvestada, et enne protseduuri ei tohi kuus tundi süüa ega juua.

Üldanesteesia on sobilik patsiendile kellel on:

 väga halvas olukorras hammaskond;
 suur hirm hambaraviprotseduuride ees;
 soov ravida mitu hammast ühel visiidil k.a mitme tarkusehamba samaaegne eemaldamine;
 keerulised kirgurgilised protseduurid;
 hambaravi takistav tugev okserefleks;
 füüsiline või vaimne erivajadus.

Iga meditsiiniline protseduur on paratamatult seotud riskidega, mida tuleb endale enne protseduurile tulekut teadvustada. Ka hea tervisega  patsiendid võivad peale üldnarkoosi tunda kerget iiveldust, vererõhu muutust või närvi- ja lihaspinget.


Tarkusehammaste eemaldamine narkoosis - teenust pakuvad:

Broneerimissüsteem: Hotmedia.ee