Haigekassa Dr.Schults hambaravi on Haigekassa lepingupartner.
Meie juures saad kasutada ka täiskasvanute hambaravihüvitist ja pensionäride proteesihüvitist.

AvalehtKontaktArstidTeenusedBroneeri Hammaste valgendamine zoom-meetodil Uus! Lumineerid
ETFIRU
J. Sütiste tee 30A, Tallinn
Leia esimene vaba aeg:

Leia vaba aeg!
Kalender:
Meil saad maksta kaardiga!

Hambaravi narkoosis/sedatsioonPaljudel patsientidel seondub hambaraviga hirm ja sellega kaasnevad reaktsioonid. On ravijuhte, kus protseduurid võivad olla ülimalt ebamugavad. Sellistel juhtudel võib olla parimaks lahenduseks hambaravi üldnarkoosis. See on hea võimalus säästa ennast stressist ja hirmust, mis  protseduuridega kaasneks. Hambaravi narkoosis annab võimaluse, et patsiendi valukartuses tehtud tahtmatud liigutused või muud hirmust tulenevad reaktsioonid võiksid raviprotseduuri käigus probleeme tekitada.
Seoses sellega soovib osa patsiente kasutada üldnarkoosi juhul, kui on tarvis eemaldada kõik tarkusehambad korraga. Ükshaaval eemaldamine tähendaks nelja visiiti ja igakordset taastumist, sest iga hamba eemaldamisele järgneb uus paranemisprotsess. Mure, et korraga kõigi tarkusehammaste eemaldamine on organismile veel suurem stress, on loomulik, aga erinevad uuringud on tõestanud, et tegelikult on taastumine kiirem, kui hambad eemaldatakse ühel visiidil. Lisaks ei tunne patsient protseduuri ajal ebamugavust ega valu.

Kellele sobib hambaravi narkoosis?

Narkoosi vajalikkus ja sobivus patsiendile selgitatakse välja arstiga kohtumisel. Pidades silmas iga patsiendi soove ja protseduuri vajalikkust ning veendudes ,et hambaravi narkoosis on patsiendile kõige sobilikum, saab broneerida protseduuri aja. NB! Patsiendil ei tohi üldnarkoosile tulles olla külmetushaigusi, sh palavikku, köha või nohu, tuleb arvestada, et enne protseduuri ei tohi kuus tundi süüa ega juua.

Üldanesteesia on sobilik patsiendile kellel on:

• väga halvas olukorras hammaskond; • suur hirm hambaraviprotseduuride ees; • soov ravida mitu hammast ühel visiidil k.a mitme tarkusehamba samaaegne eemaldamine; • keerulised kirgurgilised protseduurid; • hambaravi takistav tugev okserefleks; • füüsiline või vaimne erivajadus. 

Teostame protseduure ka lastele, tavahinnakirja alusel.

Sedatsioon :


Sedatsioon on üldnarkoosiga võrreldes vähem koormav hingamis- ja vereringesüsteemile ning protseduuri ajal säilib kontakt patsiendiga. Sedatsioonist taastumine on kiirem ja enamus patsiente on võimelised pool tundi peale protseduuri kliinikust lahkuma.
Sedatsioon on anesteesia meetod, mille puhul patsiendile manustatakse veenisiseselt ravimeid, mis tekitavad unisust, muudavad rahulikuks ning vähendavad hirmutunnet, ärevust ja valuaistingut. Patsient on teadvusel ning võimeline suhtlema ja täitma käsklusi. Sedatsiooni ajal säilivad elutähtsad refleksid ja patsient hingab ise. Kogu protseduuri vältel jälgivad anestesioloog ja anesteesiaõde patsiendi elulisi näitajaid – pulssi, vererõhku, hingamissagedust, hapniku sisaldust veres.
Iga meditsiiniline protseduur on paratamatult seotud riskidega, mida tuleb endale enne protseduurile tulekut teadvustada. Ka hea tervisega  patsiendid võivad peale üldnarkoosi tunda kerget iiveldust, vererõhu muutust või närvi- ja lihaspinget.  

Enne ja pärast protseduuri:

 
Protseduuri ohutuks läbiviimiseks on oluline, et
patsient ei sööks ega jooks kohvi, piima või mahla 6 tundi enne protseduuri algust. Selgeid vedelikke nagu vesi, tee ja morss on lubatud juua kuni 2 tundi enne sedatsiooni. Alkoholi tarbimine on keelatud 24 tundi enne ja pärast protseduurist toibumist. Samuti ei tohi peale sedatsiooni juhtida autot. Tasub arvestada, et protseduurist taastumine võtab aega 30-60 minutit. Turvalisuse mõttes peab patsient lahkuma kliinikust koos saatjaga ja võimalusel ei tohiks patsient 24 tunni vältel peale protseduuri üksi viibida. Üldiselt on sedatsioonijärgsed riskid minimaalsed ning sellest taastutakse kiiresti.

Sedatsioon alates 250.-/h
Üldnarkoos alates 350.-/h

Hambaravi narkoosis/sedatsioon - teenust pakuvad:

Broneerimissüsteem: Hotmedia.ee